Як правило, ще до вступу в програму та підписання договору з майбутніми батьками більшість агентств компенсує сурогатній матері транспортні витрати – за поїздки до лікаря для проведення досліджень. Необхідно збирати чеки і пред’являти їх менеджеру під час зустрічі – ці кошти мають бути відшкодовані навіть якщо за результатами аналізів жінка не підходить для програми.
Першу виплату сурогатна мама повинна отримати на початку гормональної стимуляції. Навіть якщо вагітність не підтвердиться – жінка пройшла курс гормональної стимуляції, а тому має право на компенсацію. Наступна виплата, як правило, проводиться в день переносу ембріону.
Чергова виплата здійснюється після підтвердження вагітності (рівень ХГЧ + УЗД). Розмір та порядок виплат має бути прописаний у договорі з майбутніми батьками.
Далі кожного місяця сурогатна мама отримує щомісячну компенсацію. Її розмір та порядок виплати може бути різним залежно від агентства або батьків, якщо сурогатна мама підтримує зв’язок з ними напряму. Крім щомісячних компенсацій мають компенсуватися транспортні витрати за приїзд в медичний заклад для проходження УЗД і консультації з лікарем. Також передбачаються додаткові кошти на одяг для вагітних.
На певному терміні вагітності (у кожного медичного центру свої вимоги) сурогатна матір має переїхати до Києва або іншого міста, в якому будуть проходити пологи, щоб бути ближче до медичного закладу. Квартира для проживання орендується за рахунок агентства/майбутніх батьків.
Після пологів сурогатна мама підписує нотаріально засвідчену згоду на запис подружжя батьками дитини і має отримати фінальну компенсацію (або її більшу частину, якщо договором передбачено оплата частинами, коли майбутні батьки іноземці і треба буде прибути в посольство для оформлення документів).
За що можуть бути передбачені доплати?