Як вибрати агентство?

Зараз можна знайти безліч агентств сурогатного материнства в інтернеті. Але іноді красивий сайт - це єдине, що існує насправді. За ним, в кращому випадку, може бути просто фізична особа, яка навіть не зареєстрована як фізична особа - підприємець та працює не зовсім в законному полі, а отже не несе жодної відповідальності за свої дії у випадку настання будь-яких проблем.

Як же обрати агентство?

Для початку слід почитати інформацію та відгуки на спеціалізованих форумах і в групах, присвячених сурогатному материнству. Однак слід розуміти - не завжди такі відгуки є правдивими і відповідають дійсності.

Також можна особисто поспілкуватись із сурогатними мамами, які проходили програми в тому чи іншому агентстві, запитати про їхній досвід і враження.

На що звертати увагу при виборі агентства:

  1. Агентство має бути зареєстроване як юридична особа (перевірити це можна тут). Це свідчить про те, що агентство працює легально в порядку, передбаченому законодавством.
  2. Агентство має власний офіс. Це говорить про статус агентства і що є місце, куди ви можете приїхати при потребі, якщо, наприклад, куратор перестає реагувати на ваші дзвінки.
  3. Менеджер агентства при першій телефонній розмові може розповісти про майбутню програму, алгоритм дій та відповісти на ваші запитання.
  4. Перед початком співпраці агентство пропонує укласти угоду про співпрацю із зрозумілими умовами. Якщо домовленості є тільки на словах – їх неможливо підтвердити у випадку, якщо щось пішло не так.
  5. Агентство пропонує укласти договір про сурогатне материнство до початку програми і надає договір на ознайомлення з можливістю вносити у нього свої пропозиції. Це дуже важливий момент. Якщо сурогатній мамі пропонують укласти договір після початку гормональної стимуляції або після переносу ембріона – у неї не буде жодних гарантій, що вона отримає компенсації, якщо вагітність не настане, адже це ніде не прописано.
  6. Якщо із умовами договору не дають ознайомитись завчасно, є ризик, що сурогатна мама підпише договір із завідомо невигідними, а іноді і «кабальними» для себе умовами. У таких випадках дуже важко отримати компенсації.

Тому читайте відгуки, спілкуйтеся з жінками, які мають досвід роботи із конкретними агентствами і задавайте запитання, якщо чогось не розумієте. Хороше агентство цінує сурогатних мам, їхню безпеку і захист.